Mörkbetsat trä med skuren dekor av blad och grenar. Urtavla med romerska siffror. Pendel och lod finns. Höjd exklusive pendel och ett par lod ca 55 cm.
Slitage. Renoverad. Lagningar. Delar saknas. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.