Design
935560

YNGVE EKSTRÖM, skåp, "Krus", AB Westbergs Möbler, Tranås, modellen lanserad 1955.

Fanerat med teak. Överdel och underdel med skåpdörrar med reliefdekor. Invändigt hyll- och lådinredning i ek. Längd 100 cm, bredd 43 cm, höjd 173 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Ställvis repor.

Utropspris
12 000 SEK