Carl Johansson

(Sverige, 1863-1944)
Carl Johansson
(Sverige, 1863-1944)

CARL JOHANSSON, olja på duk, signerad och daterad -83.

Vinterlandskap. Duk 38 x 46 cm.

Krackelerad, gulnad fernissa.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum och Konstakademin i Stockholm.

Utropspris
4 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17