ATLAS, "Physikalischer schul-atlas av Dr Heinrich Berghaus. Utgiven av förlag Justus Perthes 1850.

Kolorerade kartor. Skador på rygg. Fläckar. Smärre klotter.

Slitage. Stains. Marks.

Utropspris
2 000 SEK