SKÅP, 1700-tal.

SKÅP, 1700-tal.

Uppsvängt krön, övre delen med dörrpar och bakomliggande hyllinredning samt fyra lådor. Nedre delen med fyra lådor och beslag i rokoko. Dörrarna dekorerade med skurna dekorelement. Bredd 134 cm, djup 53 cm, höjd 222 cm.

Slitage. Renoverad och kompletterad. Tröga lås.

Utropspris
300 EUR