KARMSTOLAR

Ett par, "Klinte", Tord Björklund, IKEA, 1900-talets slut.

Stomme av kromat stålrör. Sits, rygg och armlän av svart skinn. Sitthöjd ca 45 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Sömmen släppt i framkant, nedsuttna. Smärre färgbortfall.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Ellinor Bylander

Ellinor Bylander

+46-767 661646
ellinor.bylander@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 400
    458 EUR
    534 USD

    Budhistorik (13 bud)
    3A25 jul 17:394400SEK
    425 jul 17:394200SEK
    325 jul 16:134000SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes