Fem lådor i två varv samt ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Brickmärkt "Möbeln komponerad av Carl Malmsten". Bredd 95, djup 40, höjd 153 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Fläckar.