ILMARI TAPIOVAARA, HURTS, 1950-tal.
Lackad björkfaner. Med fyra draglådor. Höjd 65 cm, djup 60 cm, bredd 38 cm.
Åldersrelaterat slitage. Små märken och skråmor.