VITRINSKÅP, Ryssland 1800-talets första hälft.

Rakt krön uppburen av spröjsade dörrpar med bakomliggande justerbar hyllinredning. Nertill skåp med hyllplan. Tassfötter. Höjd 260 cm, bredd 180 cm, djup 50 cm. Nyckel finns.

Ställvis omfattande slitage och skador. Dörrarna vridna och svåra att öppna. Nyckeln passar endast till övre delen.

Utropspris
300 EUR