BRUNO LILJEFORS

Olja på duk, signerad och daterad 1915.

Räv i vinterlandskap. 70 x 100 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt slitage. Smärre fläckar och färgbortfall. Ett något större färgbortfall i övre vänstra hörnet. Färgrepa i nederkant. Ställvis gulnad fernissa.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 165 000 SEK

    Slutpris

    180 000
    18 754 EUR
    21 859 USD

    Budhistorik (30 bud)
    3A23 jul 22:47180000SEK
    523 jul 22:47178000SEK
    3A23 jul 22:47176000SEK
    Acceptpris på 130 000 SEK uppnåddes