CARL MALMSTEN

Matgrupp, 9 delar, "Herrgården", Åfors, 1900-talets andra hälft.

Målade. Sex stolar samt två karmstolar med spjälad genombruten rygg samt fast stoppad sits. Sitthöjd ca 44 cm. Bord med oval form, en iläggsskiva á 55 cm. Längd 140, bredd 100, höjd 75 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Fläckar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    19 000
    1 981 EUR
    2 330 USD

    Budhistorik (52 bud)
    814 aug 17:0719000SEK
    514 aug 17:0318500SEK
    3A14 aug 17:0118000SEK
    Acceptpris på 4 200 SEK uppnåddes