Mässing och patinerad vitmetall. Dekor av örnar och girlanger. För gas. Höjd 80 cm.
Slitage. Färgbortfall. Anlupen metall. Lagningar med lödrester, luckorna till lyktornas bakstycken igenlödda. Dekor något löst sittande.