VAGNSLYKTOR, ett par, 1900-talets början.

Mässing och patinerad vitmetall. Dekor av örnar och girlanger. För gas. Höjd 80 cm.

Slitage. Färgbortfall. Anlupen metall. Lagningar med lödrester, luckorna till lyktornas bakstycken igenlödda. Dekor något löst sittande.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

42. Rolex, Submariner, ca 1971.
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
Budhistorik
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
Aktuellt bud:
90 000 SEK