Madeleine Pyk – en samling F769

KISTA, allmoge 1700-tal.

KISTA, allmoge 1700-tal.

Kurbitsmålad blomsterdekor. Bär datering 1792 samt initialer EJD. Närmast plant lock. L 104, B 52, H 47.

Sprucket lock.
Skador.
Sprickor.

Utropspris
800 SEK