Friedl Holzer-Kjellberg

(Finland, 1905-1993)
Friedl Holzer-Kjellberg
(Finland, 1905-1993)

FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, Moccakoppar med fat, 12 st, risporslin, signerade i godset F.H.Kj, Arabia made in Finland.

Koppens höjd 4,5 cm, fatets diameter 11,5 cm. I originalförpackning.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
200 EUR