Fanerad med mahogny samt med inläggningar av olika träslag. Sex lådor. Bredd 107, djup 49, höjd 159 cm. Nyckel finns.
Fanerlagningar med smärre kompletteringar. Torrsprickor. Ställvis blekt. Smärre slitage.