MATTA, troligen old Marocko, ca 403 x 196 cm (plus några cm slätväv på båda kortsidorna).

Benvit botten med ett brunt spaljémönster i relief.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre skador. Långsidorna med trampveck, skadade kortsidor.

Utropspris
3 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

8A. Ingeborg Lundin, vas, "Äpplet", Orrefors efter 1957.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
20 500

ditt bud
Aktuellt bud:
20 500 SEK