BROSCH med blomstermotiv samt hängande kläpp.

Tillverkad av Guldvaruhuset AB, Stockholm 1944. Höjd 60 mm, bredd 3,6 mm. 18K guld. Vikt 9,9 gr.

Del av dekor saknas. Slitage. Omarbetad. Repor.

Utropspris
2 500 SEK