Madeleine Pyk – en samling F769

GALLERIMATTA, Västpersisk, ca 362,5 x 83,5 cm.

Röd botten med åtta sammanhängande hakmedaljonger och stiliserade blommor. Benvit huvudbård med blomranka.

Något slitage och smutsig, fläckar, obetydlig lagning. Sidorna med smärre trampveck.

Utropspris
3 000 SEK