Kvalitet ca H-I/VS-SI. Svenska importstämplar. Längd 19 cm, bredd 10 mm. Säkerhetssystem med dubbla låsåttor. 18K vitguld. Vikt 35,9 gr.
Obetydligt ytslitage.