RESEUR

Mässing, signerad "Potonie Paris", Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Stomme av mässing med infällda fasetterade glasplattor, överdel med handtag. ankargång, urverk med slag, Originaletui. Höjd 15, schatullets höjd 19,5 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Går ej.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

+46 739-40 08 14
rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    12 600
    1 312 EUR
    1 530 USD

    Budhistorik (51 bud)
    10A18 jul 18:4212600SEK
    1318 jul 18:4212500SEK
    1018 jul 18:4112000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes