PLAFONDLAMPA

1920-tal.

Skiva av delvis frostat råglas med dekor av klöver. Stång av mässing. Prismor av gult glas. Två ljuspunkter. Diameter 58 cm. Höjd ca 52 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Nagg.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    5 200
    541 EUR
    631 USD

    Budhistorik (29 bud)
    4A18 jul 11:125200SEK
    518 jul 11:125000SEK
    4A18 jul 11:124800SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes