Allmoge
939651

SVEPASK, troligen Tyskland, tidigt 1800-tal

Originalmålad dekor. Med text och datering 1818 samt motiv av ängel. Längd 46, bredd 29, höjd 20 cm.

Slitage. Färgbortfall.

Utropspris
2 500 SEK