YNGVAR SANDSTRÖM OCH ALF SVENSSON, dagbädd, "Carina", Kock, 1900-talets andra hälft.
Stomme av ek. Lösa plymåer i rygg och sits. Sitthöjd ca 42 cm. Längd ca 202 cm.
Smärre slitage och fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10