YNGVAR SANDSTRÖM, bokhylla, Triva-serien, NK:s Verkstäder, Nyköping, daterad 31.8.1960.

Ek, delvis fanerat. Skåpsdörr med rotting. Längd 125 cm. Bredd 42 cm. Höjd 206 cm.

Slitage. Skador. Fläckar. Enstaka torrsprickor. Skåpsinredning saknas delvis.

Utropspris
2 500 SEK