C G HALLBERG, mestadels, bestickservis, 77 delar, silver, "Hansa", Stockholm, omkring 1900-talets mitt.

Tolv matknivar med blad i rostfritt stål. Tolv matskedar. Tolv matgafflar. Tolv bordsskedar. Tolv bordsgafflar. Tolv bordsknivar med blad i rostfritt stål. Ostkniv samt fyra smörknivar med blad i rostfritt stål. Total vikt ca 4250 gram.

En gaffel med en sned del. Bruksslitage.

Utropspris
15 000 SEK