GALLERIMATTA, semiantik Hamadan, ca 374 x 87 cm.

Rödmelerad botten med tre stora sammanhängande polykroma medaljonger och små blommor. Benvit huvudbård med blomranka.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, obetydliga lagningar. Sidorna med trampveck och skador.

Utropspris
3 000 SEK