VÄGGLAMPOR, ett par, ASEA, omkring 1900-talets mitt.

Stommar i mässing. Kupor i opakt glas. Märkta. Längd från vägg 38 cm.

Bruksskick. Anlupna. Ej funktionstestade.

Utropspris
3 000 SEK