DAVID AHLQVIST, Stora och Lilla Karlsö, olja på pannå, signerad och daterad 1940.
45 x 54 cm. Signerad DA, signerad a tergo David Ahlqvist 1940. Ramen med silverplakett från 1940 med dedikation från Ångfartygsbolaget Gotland och Gotlands Turistförening till Kapten Gunnar Wachtel på 50-årsdagen.
Fläckar.