MATTA, Keshan, semiantik, ca 198 x 134 cm.

Fält med figural dekor av två kvinnor och man i landskap samt skrivtecken. Mörkblå huvudbård med fält med byggnader. Turkos sekundärbårder.

Bruksskick. Fläckar. Färgfällningar. Blekt. Malskador.

Utropspris
6 000 SEK