FIGURINER, 3 st, porslin, Sovjetunionen, två stämplade Dulevo.
Fisk, förgylld dekor, höjd 11,5 cm och flicka med tekanna, delvis iriserande glasyr, höjd 14 cm, stämplade Dulevo.
Flicka i sommarklänning och solglasögon, tvådelad, höjd 15 cm.
Flicka i solglasögon med brutna lillfingrar. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.