HOLLÄNDSK SKOLA, 1600-tal, olja på ekpanel, a tergo med äldre etikett signerad "Canaletto".
Flodlandskap med en herrgårdsbyggnad vid stad i solnedgång, 11,5 x 22,5 cm.
Repor. Färgbortfall.