MATTA, "Trisquare, Blue", Indien, ca 298 x 200,5 cm, Linie Design, Hanne Kortegaard.

Polykromt modernistiskt mönster. 60% New Zealand ull, 40% viskose. Baksidan med etiketter.

Obetydligt slitage, smutsig, fläckar, smärre malskador. Sidorna med smärre trampveck.

Utropspris
3 000 SEK