GLASSERVIS, 95 st, "Slottet", Tomas Harila Carlgren och Lars Sjöberg, Reijmyre Glasbruk.

Med etsad monogram av Gustav III. Inklusive:
12 vinglas, höjd ca 16,5 cm,
12 tumblers, höjd ca 8,5 cm,
12 snapsglas, höjd ca 15,5 cm,
12 sherry glas, höjd ca 12,5 cm,
12 champagneglas, höjd ca 20 cm,
12 öl glass, höjd ca 161,5 cm,
12 seltzer glas, höjd ca 11,5 cm,
11 punschmuggar, höjd ca 5 cm.

Några mindre nagg. Bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

254. Andreas Eriksson, "Landskap i spegling".
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
135 000

ditt bud
Aktuellt bud:
135 000 SEK