OLGA OSOL, KAFFESERVIS, 26 delar, "Apila", Arabia 1947-1960.

Förgyllda klöverdekorationer.
10 kaffekoppar med assietter, kopparnas höjd 5 cm, assietternas ⌀13,5 cm.
12 tallrikar, ⌀17,5 cm.
Sockerskål, höjd 12 cm.
Kaffekanna, höjd 23 cm.
Två extra assietter.

Enstaka små kantnagg och aningen sliten förgyllning.

Utropspris
300 EUR