LILLEMOR MANNERHEIM, troligen, vas, Gefle porslinsfabrik 1950-/60-tal.
Svart harpälsliknande glasyr kallad "Mangania". Stämplad 1034-196 UPSALA EKEBY UE GEFLE. Höjd ca 35,5 cm.
Obetydliga repor.