BORDSUPPSATS, porslin, A.W.F. Kister, Tyskland, omkring sekelskiftet 1900.

I form av stork och bäbis i vassen. Upptill vas i form av tre ägg. Höjd 24 cm.

Slitage. Bäbisen saknar en arm, rester av gammal lagning. Nagg.

Utropspris
2 000 SEK