Niels Agaard Lytzen

(Danmark, 1826-1890)
Niels Agaard Lytzen
(Danmark, 1826-1890)

NIELS AGAARD LYTZEN, olja på duk, signerad och daterad 1883,

Porträtt av katt. Ca 16,5x19,5 cm.

Smärre färgbortfall. Krackelyr.

Utropspris
2 000 SEK