TVÄTTHO/HANDFAT, saltglaserat stengods, "V50", Höganäs, 1900-talets första hälft.

Märkt "V50". Inkl sil och propp. Längd 56 cm. Bredd 47 cm. Höjd 36 cm.

Slitage. Skada/avslag vid fäste. Nagg på propp. Sil med lagningar.

Utropspris
4 000 SEK