M, W & F VON WRIGHT, bokverk, 3 band, "Svenska fåglar", A. Börtzells tryckeri AB Stockholm, 1927-1929.

"Svenska fåglar efter naturen och på sten ritade."Halvfranska band. Rikt illustrerade med färglitografier. Del I 1924, Del II och III 1929. Tryckt hos A. Börtzells tryckeri A.-B.

Slitage. Skador. Gulnad. Röklukt. Ej fullständigt genomgågna.

Utropspris
3 000 SEK