Bronserade och förgyllda ramar med infällt glas bemålat med blommor. Krön samt nederdelar dekorerade med rocailler. Tvådelade glas. Höjd ca 210 cm, bredd ca 70 cm.
Slitage. Anlupet glas. Sprickor och avslag. Lagningar. Senare glas, bronsering och förgyllning. Bakstycken saknas.