BROSCH samt ett par ÖRHÄNGEN med seedpärlor, 18K guld.

Med granulerat guld blomster dekor, Gustaf Dahlgren, Malmö, 1872. Örhängen med krok. Örhängens höjd ca 6 cm. Broschens höjd ca 7,5 cm. Totalvikt ca 15,4 g.

Nålen till broschen är lite sned och det finns lagningar till baksidan. Bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK