SOFFA samt FÅTÖLJER, 3 st, nyrokokostil, 1900-talets första hälft.

Stommar i mörkbetsat trä med skuren dekor av blommor och rocailler. Mönstrad klädsel. Soffans längd ca 220 cm.

Bruksskick. Sprickor. Märken. Fläckar och smuts. Skador och lagningar. Spår av skadedjur. Senare klädsel. Källardoft.

Utropspris
2 000 SEK