SPEGEL, barockstil, sent 1800-tal.

Bronserad och förgylld ram med infällt spegelglas. Dekor av pärlstav, blad och blommor. Krön med lagerblad och duva. Ca 165 x 80 cm.

Slitage. Anlupet glas. Sprickor. Lagningar. Senare bronsering och glas. Glas ställvis löst sittande. Ett infällt glas med avslag. Fläckar.

Utropspris
3 000 SEK