Katalog, Collection Ivar Krueger, förteckning över samling, 1932, Svensk-Franska Konstgalleriet.
2 st, av Andra konstauktion, Collection Ivar Krueger, förteckning över samling, 1932, Svensk-Franska Konstgalleriet.
John Bauers bästa, Åhlén & Åkerlunds förlag, med illustrationer, 1931
Slitage. Märken. Nötta kanter. Skador. Veck. Ej genomgångna