BÖCKER/KATALOGER, 4 vol, bland annat John Bauers bästa, 1931.

Katalog, Collection Ivar Krueger, förteckning över samling, 1932, Svensk-Franska Konstgalleriet.
2 st, av Andra konstauktion, Collection Ivar Krueger, förteckning över samling, 1932, Svensk-Franska Konstgalleriet.

John Bauers bästa, Åhlén & Åkerlunds förlag, med illustrationer, 1931

Slitage. Märken. Nötta kanter. Skador. Veck. Ej genomgångna

Utropspris
1 500 SEK