SERVISDELAR, 99 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Tolv mattallrikar (1/571), tolv sopptallrikar (1/565), 13 förrättstallrikar (1/572), två förrättstallrikar (1/1085), en assiett (1/573), 13 assietter (1/574), tolv assietter (1/1087), 13 kaffekoppar med fat (1/1035), fem kaffekoppar med fat (1/719), en kaffekopp med fat (1/80), två tekoppar med fat (1/525), en tekopp med fat (1/703), sockerskål och gräddkanna, sex serveringsfat, två serveringsskålar, såsbåt, kanna. Följande delar medföljer: ensam ljusstake med nagg, sockerskål utan lock, karott utan lock, två udda underfat, två kaffekoppar utan underfat samt en crèmekopp utan underfat.

Bruksskick. Ca tolv delar med nagg. Ca en del med spricka.

Utropspris
28 000 SEK