Stomme i delvis förgylld mässing. Dekor av bland annat akantus och maskaroner. Fem ljuspunkter med kupor i slipat glas. Höjd ca 120 cm. Diameter ca 90 cm.
Slitage. Något skeva delar. Några delar saknas. Nagg. Ej funktionstestad. Smuts.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.