Stomme i lackerad metall och mässing. Sex ljuspunkter. Dekor av rosor, bandrosetter, Höjd 80 cm. Diameter ca 55 cm.
Slitage. Mindre bucklor och smärre bristning. Något skeva delar. Ej funktionstestad. Smuts.