Lackerade stommar med beslag i mässingsfärgad metall. Tre sektioner (1+2). Längd 65 respektive 112 cm. Bredd 46 cm. Höjd 163 cm. Bord. Längd 70 cm. Bredd 70 cm. Höjd 45 cm.
Slitage. Ställvis färgbortfall. En glasdörr med spricka. Enstaka nagg. Hyllbärare saknas delvis. Ej funktionstestad.