ROBERT LUNDBERG, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad RL och daterad Paris -90.
Porträtt av Wilhelm Angeldorff. 45 x 32 cm.
Uppfodrad duk. Retuscher. Smärre slitage.
Mollbrinks Konst, Uppsala; privat samling (förvärvad genom ovanstående).