Robert Lundberg

(Sverige, 1861-1903)
Robert Lundberg
(Sverige, 1861-1903)

ROBERT LUNDBERG, olja på duk uppklistrad på pannå, signerad RL och daterad Paris -90.

Porträtt av Wilhelm Angeldorff. 45 x 32 cm.

Uppfodrad duk. Retuscher. Smärre slitage.

Proveniens

Mollbrinks Konst, Uppsala; privat samling (förvärvad genom ovanstående).

Utropspris
10 000 SEK