ca 2 ct, kvalitet ca H-I vs-si, platina, storlek 15.5/49, total vikt 3 g. Stämplad W A Bolin, Stockholm 1959.
Litet nagg på diamant på rondist
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10